Puszcza Białowieska
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Szczegóły atrakcji

Szczegóły atrakcji

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska to najlepiej zachowany naturalny europejski kompleks leśny. Jej obszar zajmuje powierzchnię 150 tys. ha i rozciąga się na terytorium Polski (62,5 tys. ha) i Białorusi (87,5 tys. ha). Bogactwo przyrodnicze Puszczy i jej naturalny charakter są efektem wielowiekowej ochrony, jaką otaczali ją władcy wschodniej części Europy: królowie Polski i książęta Litwy. Różnorodność biologiczna Puszczy opiera się na ogromnym bogactwie gatunków grzybów, roślin i zwierząt, które często są reliktowe.

Puszcza Białowieska nie mogła jednak stracić drugiego władcy – ogromny wysiłek przyrodników uratował populację żubra. Teraz Puszczę Białowieską zamieszkuje pół tysiąca tych zwierząt, i jest to największa populacja żubrów na świecie.

Fauna reprezentowana jest przez wiele gatunków zwierząt, m.in.: żubry, łosie, sarny, jelenie, dziki, wilki, rysie, bobry, borsuki, głuszce, żurawie. Na terenie Puszczy istnieją rezerwaty hodowli żubra i tarpana, które są jednymi z najcenniejszych obiektów przyrodniczych na terenie Polski. W 1932 roku utworzono tu Białowieski Park Narodowy.

Nieznany Bór 1
17-200 Hajnówka, PL

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij